God fortsättning på det nya året!
Medan snön faller utanför (äntligen!) tänker jag tillbaka på året som varit och planerar för det nya som kommer. 2015 har varit ett händelserikt och fantastiskt roligt år och jag ser fram emot ett 2016 fyllt med lärorika och givande möten och uppdrag.

Jag skulle gärna vilja veta vad du vill läsa om i mina inlägg under året som kommer. Vad är mest intressant och viktigt för dig? Har du några växt- eller designfrågor du vill ha svar på eller kanske ett specifikt problem du vill ha hjälp med?
Skriv en kommentar eller mejla ann@shapeitgreen.se.
Jag är sååå nyfiken ;) och vill gärna höra om dina tankar inför växtsäsongen 2016!
/Ann
Kommentera gärna:
Senaste inläggen
Senaste kommentarer
-
Britt-Marie Emmoth » Magnolia - de bästa sorterna för (minst) zon 3-4: ”Jag är pensionär, 75 år, och gläds över att få följa dig under årets årstider. D..”
-
Jirakul Nyberg » Höstguide: Hur sent kan du plantera blommor och buskar?: ”Jag har köpt en Katsura cercidiphyllum japonicum och undrar hur jag ska ta hand..”
-
maria » Lista med höstens perenner + smygtitt på promenaden: ”Vad är det för kantväx på damens rabatt. Silverarv eller annat? Mvh maria ”
-
Steph S » Så får du fjärilsbusken att trivas i din trädgård: ”Hej! Jag funderar på att plantera en fjärilsbuske då de är så fina! Bor i Skåne..”
-
Lars » Kanadensiskt gullris – en växt att hålla ögonen på: ”"Kanadensiskt gullris är en främmande invasiv art som spridit sig starkt i Sveri..”